melis diren
0 Takipçi | 8 Takip
Kategorilerim
Diğer İçeriklerim (5)
Tüm içeriklerim
Takipçilerim (0)

Yazar'mıyım ben yahu ?

2016-02-28 09:06:00
Günlük tutabilen insanlara hep özenmişimdir. Benimde naçizane bir kaç denemem oldu tabii. Her ne kadar hüsranla sonuçlanmış olsa da..
Hiç bir zaman günü gününe yazamadım. Bırak günü gününe yazmayı ilk sayfadan sonrasını hiç dolduramadım. Eh kendimi de tanıdığım için genelde bir a4 kağıdına yazar sağda solda unutup kendimi de ev halkına rezil etmeyi ihmal etmezdim tabi !
Heves edip bir kere denemiştim mesela. Şöyle süslü tüylü ufak bir defter aldım ve hayatımda yazdığım ve yazabileceğim ( muhtemelen o girişim sonuncuydu ) en güzel ( ! ) yazımla yazmaya başladım.
En güzel dediğime de bakmayın yahu hiyerogliften bozma kargacık burgacık diye tabir edilen bir yazıydı . Sonradan farketmiş olmam üzücüydü ama artık yapabileceğim bir şey yok malesef. Neyse uzatmayalım. Klasik Sevgili Günlük ! nidasıyla başlamadım tabi. O ne öyle vıcık vıcık .. Hiç tarzım değildir. Farklılığı severim ve bunu günlükte de olsa ortaya koyarım ! Nitekim koydum da..
La Mahmut !
Bugün hiç bir şey yapmadım. Klasik nefes al nefes ver yat kalk ye iç sürün faslı sayılmazsa tabiii !
Hayır ben anlamıyorum bu kadar üşengeç olupta nasıl kilo almıyorum hayret doğrusu kesin bir yavşak (!) yeniği var bu işte ama hadi hayırlısı . ( bilmeyenler için söylüyorum yavşak kelimesi genelde küfür hakaret kötü laf anlamında kullanılsa da BİT'in küçüğü , yavrusu anlamına gelmektedir. ) Neyse Mahmut Gardaş fazla hırpalamayayım ben seni seninde devreler yanmasın. Ben yeterince balataları sıyırdım zaten. Hadi rasgele bi ara aklıma gelirsen yine yazarım goçum kaçtım ben .
İmza : ZIBAMM!
Gördüğünüz üzere ilk günlük tutma girişimim böyle başlamıştı ve aynen bu şekilde kaldı. Bir daha ne aklıma geldi yazdım ne de o süslü defterin hakkını verebildim. El insaf yahu sen gidipte pembiş tüylü müylü güzelim deftere mahmut diye isim takıp insan yerine koymazsan zibidi kardeşinde o günlüğü bulup seni okulda rezil eder tabi. Oh olsundu bana !
Her zaman saçmalamanın dibine vurmuş , kötü espiri denildiğinde parmakla gösterilmiş , iğrençlik tahtını yemeyip içmeyip kimseye kaptırmamış bir adet Mal olarak bu rezillikleride başıma taç edip bir köşede sessizce kafama gelecek domatesleri beklemişliğimde oldu tabi.
Hiç bir zaman kötü niyetle yapmadım ama ben o iğrençlikleri , espirileri. İnsanlar gülsün eğlensin mutluluk kaynağı olayım diyerekten çok saf (!) ve temiz (!) duygular beslemiştim oysa ki.. Yoksa insanları hayattan soğutmak espirilerimle öldürmek gibi niyetim yoktu haniiii...
Zaman geçtikçe espirilerim azaldı saçmalıklarım normal karşılanmaya başladı. Bende fırsat bu fırsat diyip insanları sosyal medya üzerinden taciz etmeye başladım. Sosyal medya dediğimede bakmayın benim gibi bi manyak ne kadar sosyal olabilir ki medyada. En fazla facebook üzerinden dürtüp whatsapptan gülen bok gönderdim ne var yani bunda ?
Bir süre sonra kıt kanaat geçindiren sosyalliğimde insanların beni engelleyebildiğini öğrenmemle 3 çocukla ortada kalmış kadın sendromuna döndü..
Şimdi üzülmedim desem yalan olur tabi üzüldüm desem bu seferde Zeus razı gelmez o şimşeği bir tarafıma sokar benim. Bir tarafım dediysemde hemen fesatlaşmayın . Gözüme demek istedim canım..
Gel zaman git zaman günlük bile tutmayı beceremeyen ben facebook üzerinden yazar kafası yaşamaya başladım. Eh can sıkıntısı bu yahu bir ergenden başka ne yapması beklenir. Bütün gün bilgisayar oyunu mu oynasaydım ? diyeceğim ama onu da yaptım tabi boş durur muyum hiç. Oynamadığım online oyun , izlemediğim bilmem kaç sezonluk dizi , çözmediğim test kalmadı. Test derken aşk testi falan yanlış anlama olmasın Sümme Haşa !
Neyse ben yazdıkça millet beğeniyor bende haliyle havaya girip daha çok yazıyordum. Yazdıklarımda olmayan aşk acımı arttıracak sado-mazo atarlı yazılardı. Eh bunları beğenenlerde ergen olunca kendimi çok popüler hissedip aşka geliyordum.
Ben kiiiim yazarlık kim ?
Biri de çıkıp demedi ki nolur artık yazma Müslüm Babadan daha çok cinayete sebebiyetin var diye ! Benim bir suçum yok ben hep Google amcanın kurbanıyım a dostlar ! diyemedim.
Tutturdular yaz da yaz . Kitap yazsan alırım. İmza gününde bir kıyak geçersin gibi gaz vermeye.
Tabi gaza gelmedim. Google amca olmasa ne yazacağım ben kopyala yapıştırdan başka bir şey için kullanmıyordum ki klavyeyi !
Hal böyle olunca yazarlık maceram da başlamadan bitmiş oldu diğer maceralarım gibi .
Başka bir yayın da onları da anlatırım artık diyeceğim de ;
Yazar'mıyım ben yahu ?
İMZA : ZIBAMM!
 
Kaynak : http://direnmelis.blogspot.com.tr/

13
0
0
Yorum Yaz